Naši závodníci vstoupili do mistrovtsví jednotlivců (Fleet Racing) na Mezinárodním mistrovství Kataru více než dobře

04.10.2012 08:23

Perský záliv, Doha, Katar – čtvrtek 4.10.2012

Po velmi úspěšném začátku Mezinárodního mistrovství Kataru pro české, potražmo štětské, barvy, kdy juniorské družstvo CZECH OPTIMIST (YCSOS & YCCSA) vybojovalo svůj první mistrovský titul v závodu družstev (Team Racing), byl ve středu zahájem šampionát jednotlivců (Fleet Racing). Podmínky jachtingu přály. Po celý den vál stálý horký severní vítr o rychlosti od 6 do 17 uzlů. Flotila 21 juniorů ze 6 zemí závodících v lodní třídě Optimist si užila 8 hodin skvělého plachtění a odjela 3 více než hodinové rozjíďky. Našemu družstvu se dařilo dobře a závodníci CZECH OPTIMIST předvedli nad očekávání výborné výkony. Veronika Živná (YCSOS) všechny tři rozjíďky s velkým náskokem vyhrála a do dalších bojů postupuje s minimálním počtem trestných bodů na 1. místě v průběžném pořadí. Martina Simona Loudu (YCCSA) od Veroniky po prvním dnu dělí 3 místa (průběžně 5), Ondřej Müller je na 9. místě a Mikuláš Vaszi zatím na místě 12. Nejmladší člen českého týmu a zároveň nejmladší účastník regaty, teprve 8-letá Kateřina Živná z YachtClubu Štětí je v průběžném pořadí po prvním dnu 18.