Stupně vítězů Sdruženého krajského přeboru Ústeckého a Libereckého kraje opanovali nejmladší jachtaři ze Štětí

21.04.2013 21:11

O víkendu 20.-21. dubna 2013 se na vodní ploše Barbora v Oldřichově u Duchcova konala tradiční ragata Zlatá plachta Barbory. Soutěžili v ní jachtaři lodních tříd Optimist, Evropa, Splash a Flying Dutchman. Ve třídě Optimist určené pro děti do 15 roků byl závod zároveň Sdruženým krajským přeborem Ústeckého a Libereckého kraje. Ve velmi slušném větru od 3 do 7 m/s se odjelo 6 kvalitních rozjížděk. Nejmladší štětští jachtaři, kterých byl přihlášen rekordní počet sedm, ve své lodní třídě zcela ovládli čelo závodního pole a v konečném hodnocení regaty obsadili všechna tři místa na stupních vítězů: putovní pohár pro vítěze získala Veronika Živná, druhý byl Ondřej Müller a třetí Mikuláš Vaszi. V soutěži o přeborníka sdružených krajů Ústeckého a Libereckého bylo pořadí dívek: 1. Veronika Živná, 2. Kateřina Živná, 3. Aneta Zankerová, všechny z YachtClubu Štětí, v chlapecké kategorii se stal krajským přeborníkem Ondřej Müller, 2. byl Mikuláš Vaszi, oba z YachtClubu Štětí, a 3. se umístil Radim Pokoš z pořádajícího jachetního klubu Vodní sporty Duchcov. Štětští jachtaři soutěžili také v dospělé třídě Flying Dutchman, ve které obsadili první a druhé místo.