Veronika Živná z YC SK Mondi Štětí na velké regatě v Izraeli čtvrtá

12.05.2012 22:13

V eliminační Amos regatě v Ashdod v Izraeli získala naše závodnice Veronika Živná ocenění za 4. místo mezi 25 dívkami, v celkovém pořadí (dívky a chlapci dohromady) obsadila ve flotie 82 lodí 17. místo.

Ve dnech 11.-12.5.2012 proběhla na Středozemním moři v Ashdod v Izraeli další mezinárodní eliminační regata. Ve skvělých podmínkách se odjelo všech 6 plánovaných rozjížděk ve flotile čítající 82 lodí. Regaty se zúčastnila také česká závodnice z YachtClub Štětí Optimist Squad (YCSOS) Veronika Živná, která touto regatou zakončila svůj 10-denní trénink v Izraeli. Zde se pod vedením profesionálních trenérů připravuje k účasti na Mistrovství světa lodní třídy Optimist 2012, které bude v červenci v Dominikánské republice. Veronice se podařilo výrazně zlepšit starty, ale i techniku jízdy ve vlnách, obraty a halzy a také taktiku, hlavně na stoupačkách. Jen o jediný bod nakonec Veronice unikla bronzová příčka mezi 25 dívkami. V celkovém žebříčku (dívky a chlapci dohromady) obsadila výborné 17. místo. Oproti jinému eliminačnímu závodu ve stejné flotile před měsícem v Tel Avivu je patrné výrazné zlepšení Verčiných výkonů (v Tel Avivu byla mezi dívkami 9. a v celkovém pořadí 25.).