YCSOS - junioři Optimist

Závodníci SOS byli úspěšní i na pohárové regatě na Rozkoši

21.09.2012 01:49 >>

Děti z našeho závodního družstva Optimistů bodovaly na MČR i na své první zahraniční regatě ...

03.09.2012 14:34

... čete zde.

>>

V úterý 28.8.2012 v 15:30 v loděnici!

27.08.2012 23:35

Mimořádný sobotní trénink 25.8.2012 se nám povedl. Potrénovali jsme takříkajíc 3-generačně. Vítr byl příznivý, W až SSW 5-10 uzlů, a umožnil kvalitní trénink všem zúčastněným: nad 10 let (Ondra a Verča), 8 roků (Adam a Kačka) i nejmenším 6-letým (Nicolka a Tibík). Nakonec si zajezdili všichni dohromady. Se staršími jsme trénovali hlavně starty a cvičné rozjížďky, s maldšími hlavně základní techniku jízdy. Zvlášť do těla dostal Ondra při individuálním nácviku pokročilejších technických dovedností. Všem dětem patří poděkování za pracovitost a jejich rodičům za pomoc na břehu (Honzovi i 0a pomoc na vodě i za cenu nemalé "osobní¨" oběti"). O žaludky zúčastněných se postarala Jiřka a hlavně Renata, za což jim také velmi děkuji. Renatina večeře byla jen bezchybnou tečkou za příjemně a užitečně stráveným odpolednem.

K dalšímu tréninku se sejdeme v pravidelném čase již v úterý 28.8.2012 v 15:30. Podle předpovědi by mělo slušně foukat, a tak je v plánu v 16:00 jít na vodu. 

Boris, trenér

>>

Mimořádný trénink SOS v sobotu 25.8.2012 odpoledne

24.08.2012 22:46

Ahoj holky a kluci a milí rodiče!

Svolávám na zítra, tj. na sobotu 25.8.2012 odpoledne mimořádný trénink SOS na domácí vodě ve Štětí. Sraz dětí na loděnici bude ve 14:00 s kompletní výbavou na vodu. Mělo by nám pěkně foukat, zpočátku středně silný vítr ze západu by se měl do večera stočit na jižní a trochu zeslábnout tak, jak nám budou při náročném tréninku docházet síly (viz přiloženou předpověď počasí). Maminky prosím aby vybavily děti nápoji a jednoduchým občerstvením na vodu (lze uložit na motorák). Mám v plánu s dětmi strávit na vodě cca 4-5 hodin a vytáhnout je za most. Po tréninku můžeme ještě posedět a děti se mohou pobavit společně na břehu. Vezměte s sebou dle uvážení i něco k snědku pro všechny, příp. vybavte děti nějakou korunou na pizzu apod.

Těším se na báječný společně strávený půlden

Boris

>>

Další trénink bude v úterý 28.8.2012 odpoledne ve Štětí

22.08.2012 11:00

Ahoj všem členům, rodičům a přátelům YCSOS,

včera, v úterý 21.8.20012 v podvečer jsme pěkně potrénovali na Labi před loděnicí se "služebně" nejmladší členkou našeho družstva, 6-letou Nicolkou, které na vodě předávaly své zkušenosti Verča s Kačkou. Byl to moc pěkný a pohodový "komorní" trénink ve větru 4-6 uzlů, ideální pro úplného začátečníka, a Nicolka si vedla opravdu skvěle. Den jsme zakončili příjemným posezením u táboráku v loděnici až do pozdních nočních hodin. Další trénink SOS, tentokrát již za hojnější účasti, plánuji na domácí vodě ve Štětí v úterý 28.8.2012  od 16:00 (vyplutí) cca do 19:00 (podle podmínek). Podle dlouhodobé předpovědi by měl foukat západní vítr 3 m/s (5-6 kts). Všichni jste vítáni. Uvítám, když mi dáte předem vědět svůj úmysl se zúčastnit na zivny@neurocentrum.cz. Zatím vím, že se chce zúčastnit Kačka, Miki, Nicol, Ondra a Verča.

Boris, trenér

 

>>

Fotky ze soustředění YCSOS v Igrane ...

11.08.2012 16:30

... jsou k vidění na naší facebookové stránce https://www.facebook.com/ycsos. Boris

>>

Již zítra začíná naše letní tréninkové soustředění optimistů v Chorvatském Igrane, ...

01.08.2012 13:44

... ale jestě před tím naši výpravu dnes přivítá "Noc kralja Artura". Štastný příjezd Vám přeje Boris, trenér

>>

Soustředění YCSOS, Igrane, Chorvatsko, 1.-9.8.2012

30.07.2012 15:02

Ve středu tento týden začíná naše klubové soustředění SOS v Chorvatském pobřežním městečku Igrane na Makarské Riviéře. Je určeno hlavně našim začátečníkům a jeho cílem je naučit je základní znalosti a dovednosti potřebné k závodění, tedy základní pravidla okruhového jachtingu, startovní procedury a orientaci v závodní trati. Máme také před sebou hodně práce na zdokonalování techniky jízdy. Uvidíme, co všechno nám počasí dovolí. My už jsme na místě, abychom všechno připravili na příjezd hlavní části výpravy. Je tu jasno, sluníčko, 35°C a vane mírný vítr kolem 5-6 uzlů ze severozápadu. Už abyste tu byli a nic důležitého nezapomněli doma, abychom se do toho mohli společně pustit! Pro naše jachtařské povyražení, tu budeme mít nejen 6-7 lodí Optimist, ale i Létajícího Holanďana a Tornádo.

Odkaz na předpověď póčasí: https://www.yr.no/place/Croatia/Split-Dalmatia/Igrane/hour_by_hour.html

Odkaz na aktuální satelitní snímek EUMETSAT: https://oiswww.eumetsat.org/IPPS/html/latestImages/EUMETSAT_MSG_RGB-naturalcolor-centralEurope.jpg

Boris & Renča & Verča & Kačka   

>>

Zápis z tréninku SOS dne 22.5.2012, loděnice YachtClub Štětí, Štětí

28.05.2012 02:07

Ahoj holky a kluci,

náš poslední trénink proběhl za Vaší hojné účasti. Poprvé jsme mezi námi přivítali Anetu. Přestože nám počasí vůbec nepřálo, byl jsem s jeho průběhem velmi spokojený. Příprava lodí probíhala již daleko rychleji a organizovaněji. Také vyplutí na vodu mělo spád, a tak jsme si mohli bohatě užít jachtingu v dešti. Všichni zasloužíte pochvalu za odvahu a houževnatost. Nikoho jsem nemusel poslat na břeh předčasně. Vaše chování při tréninku se také zlepšilo a tak měl praktický trénink i přes nepřízeň počasí konečně hlavu a patu. I přesto, že se vítr točil, jezdili jste již všichni víceméně tam, kam jste měli. Pochvalu zasloužíte všichni, ale jednoho z Vás bych chtěl jmenovat zvlášť. Nejvíce se mi tentokrát líbila práce Petra. Na konci tréninku jste se hezky postarali o svěřený materiál. Napříště máme šanci se na vodu dostat ještě rychleji, protože jsme si nechali navázané plachty, což nám ušetří spoustu práce i času. A ještě jedna poznámka závěrem: Někteří z Vás zapomněli na moje doporučení a nevzali si sebou na trénink záložní suché oblečení a ručník. Myslím, že po zkušenosti z minulého tréninku už víte, že má doporučení mají svůj smyl.          

Co jsme si zopakovali:

- ostrojení lodi Optimist (většina z Vás už věděla, jak na to)

- co je to pravobok a levobok lodi a co to znamená plachta na pravoboku a plachta na levoboku, co je to návětrná a co závětrná strana lodi, resp. plachty, a co to znamená vyostřit proti větru a odpadnout po větru

- práci plachtou, kormidlem a otěží

- základní posez v plachetnici a způsob, jak držet v rukách otěž a pínu (ještě se musíte naučit si správně předávat pínu a otěž z ruky do ruky při obratech)

- jízdu proti větru a po větru v proudu  

Co jsme se naučili:

- kroužení kolem značky (motorového člunu) a vyhýbání se navzájem

Co jsme si ověřili:

- i v dešti se dá plachtit

- když posloucháte pokyny trenéra, učíte se rychleji a efektivněji a na Vašich dovednostech je to znát

- máme nyní špičkový materiál, který Vám umožní závodění, je ale třeba o něj pečovat, aby Vám v perfektním stavu dlouho vydržel

Na čem jste / jsme se domluvili:

- k dalšímu tréninku se sejdeme v úterý 29.5.2012 nejpozději v 15:45 (!) v naší loděnici ve Štětí. Hned po příchodu se převlékněte do jachtařského oblečení, ve kterém půjdete na vodu a jakmile dostanete přidělenou loď, začněte ji připravovat k vyplutí podle pokynů trenéra

- na trénink si přinesete s sebou sešit / blok na poznámky a psací a kreslicí potřeby, kus lana na uzlování (zopakujte si doma uzle, které jsme se už naučili, zopakujeme si je na tréninku a také se naučíme nějaké další), záchrannou vestu a jachtařské oblečení, ručník, kompletní sadu náhradního oblečení (tedy vše, co byste potřebovali na převléknutí v případě, že byste se vykoupali v Labi nebo zmokli jako minule) - pokud to počasí jen trochu dovolí, určitě vyplujeme. Nezapomeňte si přinést houbu a hadr k mytí lodi (zpytujte svědomí, kdo tyto potřeby k mytí lodí neměl posledně s sebou!).   

- dospěláci nám vymyslí a postaví stojan nebo věšák na uskladnění kulatin s navázanými plachtami (i přesto, že jsme vymysleli provizorní, ale funkční řešení), abychom pokaždé nemuseli plachty na začátku tréninku navazovat a po tréninku zas balit. Také musíme vymyslet a postavit nástavbu na přívěsný vozík k hromadné přepravě 8 (slovy osmi) lodí na výjezdní akce mimo naši loděnici – čas kvapí!

- je potřeba v loděnici udržovat provozní zásobu benzínu a oleje do motorového člunu, abychom se o tyto nepostradatelné věci nemuseli starat v rámci tréninků

- vysajeme prach v hangáru a zameteme prostranství před ním, abychom materiál neváleli ve špíně

Co plánujeme:

- pokud to počasí dovolí, budeme spolu nyní co nejvíce času trávit praktickým tréninkem na vodě

- na začátku srpna t.r. uspořádáme několikadenní soustředění našeho SOS v Igrane v Chorvatsku. Podařilo se mi zajistit velmi levné bydlení a potřebné zázemí za pouhých 10,-EUR na osobu a den a také apartmány ve stejném místě na dobu od 1. do 9.8.2012 (R7 /3+4/ =80 EUR/den, R6 /2+2/ =60 EUR/den a R3 /2+2/ =60 EUR/den) – požadavky na ubytování mi sdělte co nejdříve (kdo dřív přijde, ten dřív mele! – nyní jsou již oba menší apartmány zamluvené). Jadran má výhodu teplého počasí i teplé vody. Dá se tu v létě jezdit v jen minimálním oblečení v nádherném prostředí. Napište mi, kdo a v jakém počtu osob byste se chtěli pobytu v Chorvatsku zúčastnit. V tabulce soustředění na našich stránkách najdete průběžně aktualizované informace, kdo se na které soustředění chystá, podle toho, co je mi aktuálně známo.  

Tak v úterý!


 

 

>>

Zápis z tréninku SOS dne 15.5.2012, loděnice YachtClub Štětí, Štětí

22.05.2012 02:56

Ahoj holky a kluci,

i minulý trénink byl v historii YCSOS přelomový. V rekordně krátkém čase se nám podařilo pořídit flotilu pěti nových lodí Laser Vapor Optimist XD s veškerým příslušenstvím umožňujícím nejen vyplout, ale i závodit. Naše flotila se tak rozšířila na 9 provozuschopných lodí, z nichž 8 je laminátových. Bohužel se mi nepodařilo být při tom, když jste nové lodě viděli poprvé, abych viděl Vaše první reakce (pokud máte někdo fotky z té doby, pošlete mi je prosím k dalšímu využití). Moc jsem se na ten okamžik těšil, ale pracovní povinnosti mi to bohužel neumožnily a na trénink jsem dorazil s velkým zpožděním. Velký dík patří Renatě, která Vám (možná i trochu s Vámi) nastrojila lodě, a Mikimu, který Vás ohlídal na vodě. Když jsem přijížděl po druhém břehu řeky do Štětí, byl na to hemžení lodiček na Labi nádherný pohled. Nebudu kritizovat určitý chaos, který na vodě panoval, protože jsem měl být na vodě s Vámi od začátku tréninku a je to tudíž hlavně moje chyba. Přípravu lodí na vodu si do budoucna budete dělat sami. Až se to naučíte, nezabere Vám to více než čtvrt hodiny. Já Vám lodě před vyplutím jen zkontroluji a poopravím případné nedostatky, na které nebude sami stačit. Bylo by dobré, abyste do loděnice přicházeli na tréninky s dostatečným předstihem tak, abychom ve čtyři hodiny odpoledne mohli jít na vodu. Mám několik postřehů, ze kterých se musíme poučit. Na začátku každého tréninku určím, kdo na které lodi pojede. Po nějakém čase, až uvidím, kdo z Vás má pro jachting jaké předpoklady, se rozdělení lodí ustálí tak, abyste již dopředu věděli, na které lodi budete trénovat a závodit. Na konci tréninku předáte některému z pověřených dospělých umytou loď v perfektním stavu, s kompletním příslušenstvím ke kontrole. Nikdo neodejde z loděnice aniž by se postaral o loď, na které jezdil! Pokud na lodi vznikne jakákoliv škoda bude napříště Vaší povinností mi ji oznámit, abychom se mohli spolu s Vašimi rodiči postarat o nápravu. Z Vašeho ježdění na Labi je také jasné, že na vodě musí vládnout disciplína. Kdo nebude poslouchat, nebude jezdit. S některými z Vás jsem v tomto ohledu velmi spokojený, neplatí to však pro všechny. Na konci každého tréninku Vám své hodnocení, tak jako minule, řeknu. Berte prosím má slova Vážně. Při minulém tréninku jste si mohli všimnout, jak důležitá jsou tréninková soustředění. Rozdíl v ovládání lodi mezi těmi, kdo byli na soustředění na Lipně a ostatními byl velmi zřetelný. Někteří z Vás mají opravdu co dohánět. Velmi mne potěšil Váš zájem o závodění. Ti, kdo se budou rychle učit a kdo si budou plnit své povinnosti, budou moci na závody jako první.

Co jsme si zopakovali:

- ostrojení lodi Optimist (v tom máte ještě velké rezervy, ale budeme to dělat při každém tréninku, a tak věřím, že zanedlouho budeme schopní vyplout po méně než 15-minutové přípravě)

- co je to pravobok a levobok lodi a co to znamená plachta na pravoboku a plachta na levoboku, co je to návětrná a co závětrná strana lodi, resp. plachty, a co to znamená vyostřit proti větru a odpadnout po větru

- naučili jste se při jakém pohybu kormidlem Vaše loď zahýbá doprava a doleva

- naučili jste se základní posez v plachetnici a způsob, jak držet v rukách otěž a pínu

- jízdu proti větru a po větru v proudu

Co jsme se naučili:

- vyplouvání a připlouvání

Co jsme si ověřili:

- i ve slabém větru dokážete plout nejen po proudu řeky, ale i proti jejímu proudu

- na Labi před loděnicí máme dostatek prostoru pro pravidelné trénování, musíme se však vyhýbat podvodní hrázi, o kterou lze zavadit plně vysunutou ploutví a poškodit ji (!)

- máme nyní špičkový materiál, který Vám umožní závodění, je ale třeba o něj pečovat, aby Vám v perfektním stavu dlouho vydržel

Na čem jste / jsme se domluvili:

- k dalšímu tréninku se sejdeme ve již dnes odpoledne (v úterý 22.5.2012) nejpozději v 15:45 (!) v naší loděnici ve Štětí. Hned po příchodu se převlékněte do jachtařského oblečení, ve kterém půjdete na vodu a jakmile dostanete přidělenou loď, začněte ji připravovat k vyplutí podle pokynů trenéra.

- na trénink si přinesete s sebou sešit / blok na poznámky a psací a kreslicí potřeby, kus lana na uzlování (zopakujte si doma uzle, které jsme se už naučili, zopakujeme si je na tréninku a také se naučíme nějaké další), záchrannou vestu a jachtařské oblečení, ručník, kompletní sadu náhradního oblečení (tedy vše, co byste potřebovali na převléknutí v případě, že byste se vykoupali v Labi) - pokud to počasí jen trochu dovolí, určitě vyplujeme. Nezapomeňte si přinést houbu a hadr k mytí lodi. Při tréninku se i tentokrát zaměřím na Ty z Vás, kdo s námi, z jakéhokoliv důvodu, nemohli být na soustředění.

- dospěláci nám vymyslí a postaví stojan nebo věšák na uskladnění kulatin s navázanými plachtami, abychom pokaždé nemuseli plachty na začátku tréninku navazovat a po tréninku zas balit – toto považuji nyní za velmi naléhavé (!), protože navazování plachet nám zabírá mnoho času, který bychom mohli strávit na vodě. Také musíme vymyslet a postavit nástavbu na přívěsný vozík k hromadné přepravě 8 (slovy osmi) lodí na výjezdní akce mimo naši loděnici.

- je potřeba v loděnici udržovat provozní zásobu benzínu a oleje do motorového člunu, abychom se o tyto nepostradatelné věci nemuseli starat v rámci tréninků

Co plánujeme:

- pokud to počasí dovolí, budeme spolu nyní co nejvíce času trávit praktickým tréninkem na vodě

- o víkendu 26.-27.5.2012 budu s Veronikou na pohárovém závodu v Pavlově na Novomlýnských nádržích. Pro začátečníky tu bude příležitost k tréninku na větší vodě, kterou by měli využít hlavně ti z Vás, kdo chtějí začít brzy závodit. Napište mi, kdo má zájem s námi o víkendu na Nových Mlýnech trénovat!

- na začátku srpna t.r. uspořádáme několikadenní soustředění našeho SOS v Igrane v Chorvatsku. Podařilo se mi zajistit velmi levné bydlení a potřebné zázemí za pouhých 10,-EUR na osobu a den a také apartmány ve stejném místě na dobu od 1. do 9.8.2012 (R7 /3+4/ =80 EUR/den, R6 /2+2/ =60 EUR/den a R3 /2+2/ =60 EUR/den) – požadavky na ubytování mi sdělete co nejdříve (kdo dřív přijde, te dřív mele!). Jadran má výhodu teplého počasí i teplé vody. Dá se tu v létě jezdit v jen minimálním oblečení v nádherném prostředí. Napište mi, kdo a v jakém počtu osob byste se chtěli pobytu v Chorvatsku zúčastnit. V tabulce soustředění na našich stránkách najdete průběžně aktualizované informace, kdo se na které soustředění chystá, podle toho, co je mi aktuálně známo.

Tak odpoledne na viděnou!

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

>>

Zpráva ze Společného otevřeného tréninkového soustředění YCSOS 28.4.-1.5.2012 v Lipně nad Vltavou

14.05.2012 01:22

YachtClub Štětí (YachtClub Štětí Optimist Squad, YCSOS) a YC Czech sailing Academy (YCCSA) uspořádali ve dnech 28.4.-1.5.2012 v nádherném areálu Loděnice Lipno v Lipně nad Vltavou společné otevřené tréninkové soustředění pro mladé jachtaře lodní třídy Optimist. Soustředění se zúčastnily 2 skupiny dětí: 1) úplní začátečníci – 9 dětí a 2) pokročilí závodníci – 9 dětí, celkem 18 juniorů ve věku od 6 do 15 roků ze 7 různých jachtařských klubů z Čech i Moravy. Vedoucím trenérem soustředění byl Boris Živný (YCSOS a YCCSA), dalšími trenéry byli Zbyněk Louda (YCCSA) a Martin Žižka (YCSOS). K dispozici byly na vodě 2 motorové čluny. Soustředění zahrnovalo teorii a praxi cílenou na techniku jízdy na lodi Optimist v různých podmínkách, zejména ve slabém větru. Za nádherného teplého a slunečného počasí v proměnlivém větru o rychlosti od 5 do 15 uzlů strávily děti tréninkem cca 17 hodin na vodě. Kromě jednodenní gastrointestinální virózy, která postupně postihla několik frekventantů soustředění (podobně jako několik účastníků současně probíhajícího pohárového závodu) nedošlo během soustředění k žádným mimořádným událostem. Pokročilí závodníci si na začátku sezóny zopakovali zejména specifika techniky jízdy na lodi Optimist ve velmi slabém a slabém větru, což využijí v právě zahájené sezóně na většině domácích závodů. Začátečníci se naučili základy ovládání lodi Optimist, vyplouvání a připlování, jízdu a křižování proti větru, jízdu po větru a jízdu na boční vítr, obraty proti větru a po větru, základy vyvažování a práci s ploutví, jen někteří si vyzkoušeli i postavení převrácené lodi. Za úspěch práce s nováčky lze považovat skutečnost, že bezmála všichni na konci soustředění zvládli objet dvojkolově trojúhelníkovou trať ve cvičných rozjížďkách. Závěrem připojuji několik pochval a poděkování. Všem trenérům děkuji za nevšední obětavost a obrovskou trpělivost, všem dětem, účastníkům soustředění, děkuji za disciplínu a píli při praktickém výcviku, zkušeným závodníků děkuji také za patronaci nad přidělenými začátečníky v části jejich praktické přípravy, začátečníků vyslovuji pochvalu především za velkou statečnost a také za učenlivost - někteří nás opravdu velmi pozitivně překvapili. Na úplný závěr děkuji všem, kteří se také zasloužili o úspěch našeho soustředění s dosud největším počtem aktivních účastníků (18!): členům YachtClubu Štětí, kteří pomáhali na břehu i na vodě včetně našich kuchařů, kteří se starali o náš pohodový pobyt, všem angažovaným rodičům a hlavně Loděnici Lipno a YC Lipno nad Vltavou za tradičně vlídné přijetí, střechu nad hlavou a zapůjčení několika plachetnic a motorového člunu. Fotogalerii dokumentující úspěšnou akci najdete zde: https://neurocentrum.cz/cadetclass/Soustredeni_YCSOS_Lipno_nad_Vltavou_2012_index.htm.

Boris Živný, YachtClub Štětí

vedoucí trenér soustředění YCSOS a YCCSA

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

 

>>

Fotogalerie z našeho prvního soustředění YCSOS na přelomu dubna a května t.r. v Lipně nad Vltavou

11.05.2012 12:16

Ahoj holky a kluci, milí rodiče a přátelé YCSOS,

už je na webu celá, tolik očekávaná, fotogalerie z našeho prvního soustředění. Na webu ji najdete zde: https://neurocentrum.cz/cadetclass/Soustredeni_YCSOS_Lipno_nad_Vltavou_2012_index.htm. Pro většinu z Vás to jsou a navždy zůstanou zcela jedinečné fotky z Vašich jachtařských začátků. Je to dokument něčeho, co se již nikdy nebude opakovat, ale na co se budete rádi opakovaně dívat třeba i po několik desítek let.

V pátek a sobotu držte Verče palce, bude tady na závěr našeho tréninkového pobytu v Ashdod v Izraeli závodit ve velké kvalifikační regatě. Již v úterý 15. května 2012 se setkáme v loděnici pod Řípem!

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

 

>>

Fotogalerie z našeho prvního soustředění YCSOS na přelomu dubna a května t.r. v Lipně nad Vltavou

09.05.2012 00:58

Ahoj holky a kluci, milí rodiče a přátelé YCSOS,

konečně se mi podařilo prokousat se první částí fotek z našeho vydařeného lipenského soustředění, trochu je ostříhat a učesat. Jsou nyní vystaveny na webu zde: https://neurocentrum.cz/cadetclass/Soustredeni_YCSOS_Lipno_nad_Vltavou_2012_index.htm (jedna z fotek ze soustředění je v záhlaví našich webových stránek). Myslím, že po jejich zhlédnutí Vás opustí poslední pochybnosti, zda jachting byla správná volba. Pokud všichni vydržíme, čeká nás plno pěkných a nevšedních společných žážitků po mnoho let.

Mnoho slunečných pozdravů z trénování s Veronikou v Izraleli a v úterý 15. května 2012 v loděnici na viděnou!

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

>>

Plán tréninkových soustředění YCSOS na jaro a léto 2012

05.05.2012 01:28

Ahoj holky a kluci, milí rodiče a přátelé jachtingu,

po úspěšném soustředění na Lipně přemýšlím o dalších tréninkových příležitostech pro naše děti. Navrhuji uspořádat dvě tréninkové akce ve vazbě na velké závody (kterých se tak jako tak musím, kvůli Veronice a její nominaci, zúčastnit): v Pavlově na Nových Mlýnech v termínu 26.-27.5.2012 (2 dny, cca 8-10 hodin na velké vodě) a na Lipně buď v Lipně nad Vltavou nebo v Černé v Pošumaví ve dnech 16.-19.8.2012 (cca 16-20 hodin na velké vodě). Kromě toho připravuji již dříve annoncované velké soustředění na moři v Chorvatsku spojené s rekreací, koupáním, výlety, ... a lenošením v teploučku a pěkném prostředí. Navrhuji termín od středy 1.8. do středy 8.8.2012 (7 dnů, cca 20 hodin na moři, event. pro šikovné i jeden lokální závod), případně až do neděle 12.8.2012 (11 dnů, cca 30 hodin na moři, event. 2 lokální závody pro ty, komu se závodění zalíbí). Vpravé části stránky najdete průběžně aktualizovanou tabulku účasti na soustředění k Vašemu zamylšení a event. doplnění informací (piště mi na zivny@neurocentrum.cz). Velmi bych ocenil jakékoliv Vaše vyjádření k uvedeným návrhům. Jen připomínám, že na soustředěních jsme schopní pokročit v přípravě dětí nevíce. Ti z Vás, kdo soustředění absolvují, půjdou v jachtařských dovednostech dopředu mnohem rychleji než ti, kdo budou trénovat jen doma na Labi. Také se zde lépe než kde jinde formuje parta, která nám může zpříjemnit mnoho dalších roků.

Zdravím Vás z Ashdod v Izraeli. V úterý 15. května 2012 v loděnici na viděnou!

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

 

>>

Zápis z tréninku SOS dne 24.4.2012, loděnice YachtClub Štětí, Štětí

02.05.2012 02:29

Ahoj holky a kluci,

poslední dubnové úterý se navždy zapíše do historie našeho oddílu. Poprvé jsme vypluli na našich plachetničkách na Labe před loděnicí ve Štětí. Pro většinu z Vás to bylo vůbec první vyplutí na plachetnici v životě. O to více nám všem bylo líto, že náš kamarád Péťa se na nás mohl jen koukat v pyžamu přes řeku, protože byl nemocný. Ostrojili jsme si tři lodě, což nám zabralo skoro polovinu času vyhrazeného pro trénink. Musíme se to naučit rychleji, abychom napříště mohli více času trávit na vodě než na břehu. Na vodu jste vyplouvali povětšinou trošku vyjukaní, ale velmi brzy jste se osmělili a začali dělat na lodičkách své první pokusy o plutí na větrný pohon. Vítr byl k nám napoprvé milosrdný a nesnažil se Vás vylekat. Pro mne bylo příjemným zjištěním, že i ve velmi slabém větru jde plout proti proudu Labe, protože právě z proudu jsem měl největší strach. Velmi mne potěšilo, že jste se těšili až budete moci vystřídat své kamarády v plachetnicích a že se Vám nakonec vůbec nechtělo na břeh. Hned na tomto prvním mokrém tréninku jsem tak pochopil, že na lodičkách se nebudeme moci střídat, ale že se musíme pokusit rychle opatřit dostatek provozuschopných plachetnic tak, abyste mohli plachtit všichni najednou. Napoprvé jste byli na vodě jedním slovem úžasní. Dostal jsem opravdu velkou chuť Vás naučit umění plachtění. Po tréninku jsme s výborem našeho yachtclubu projednali pořízení nových lodí pro naše družstvo. Výbor našemu družstvu projevil velkou důvěru a vyjádřil obrovskou podporu schválením nákupu tří nových plachetnic Optimist. Moc za to všem děkujeme!

Co jsme si zopakovali:

- ostrojení lodi Optimist (v tom máte ještě velké rezervy, ale budeme to dělat při každém tréninku, a tak věřím, že zanedlouho budeme schopní vyplout po méně než 15-minutové přípravě)

Co jsme se naučili:

- co je to pravobok a levobok lodi a co to znamená plachta na pravoboku a plachta na levoboku, co je to návětrná a co závětrná strana lodi, resp. plachty, a co to znamená vyostřit proti větru a odpadnout po větru

- naučili jste se při jakém pohybu kormidlem Vaše loď zahýbá doprava a doleva

- naučili jste se základní posez v plachetnici a způsob, jak držet v rukách otěž a pínu

Co jsme si ověřili:

- ve slabém větru dokážete plout nejen po proudu řeky, ale i proti jejímu proudu

- na Labi před loděnicí máme dostatek prostoru pro pravidelné trénování

- máme pro naše družstvo opravdu velkou podporu klubu

Na čem jste / jsme se domluvili:

- k dalšímu tréninku se sejdeme na našem prvním výjezdním soustředění v Lipně nad Vltavou ve dnech 28.4.-1.5.2012, další trénink ve Štětí bude potom až v úterý 15.5.2012 v 15:45 (!) v naší loděnici ve Štětí. Hned po příchodu se převlékněte do jachtařského oblečení, ve kterém půjdete na vodu.

- na trénink si přinesete s sebou sešit / blok na poznámky a psací a kreslicí potřeby, kus lana na uzlování (zopakujte si doma uzle, které jsme se už naučili, zopakujeme si je na tréninku a také se naučíme nějaké další), záchrannou vestu a jachtařské oblečení, ručník, kompletní sadu náhradního oblečení (tedy vše, co byste potřebovali na převléknutí v případě, že byste se vykoupali v Labi) - pokud to počasí dovolí, určitě vyplujeme. Při tréninku se tentokrát zaměřím na Ty z Vás, kdo s námi, z jakéhokoliv důvodu, nemohli jet na soustředění.

- dospěláci nám vymyslí a postaví stojan nebo věšák na uskladnění kulatin s navázanými plachtami, abychom pokaždé nemuseli plachty na začátku tréninku navazovat a po tréninku zas balit. Také musíme vymyslet a postavit nástavbu na přívěsný vozík k hromadné přepravě 8 (slovy osmi) lodí na výjezdní akce mimo naši loděnici.

- je potřeba v loděnici udržovat provozní zásobu benzínu a oleje do motorového člunu, abychom se o tyto nepostradatelné věci nemuseli starat v rámci tréninků

- ve dnech 27.4.-1.5.2012 spolu pojedeme na naše vůbec první výjezdní soustředění do Lipna nad Vltavou. Tento zápis z tréninku píši až po návratu z úspěšného Lipenského soustředění, o kterém poreferuji ve zvláštním příspěvku.

Co plánujeme:

- pokud to počasí dovolí, budeme spolu nyní co nejvíce času trávit praktickým tréninkem na vodě

- na začátku srpna t.r. uspořádáme několikadenní soustředění našeho SOS v Igrane v Chorvatsku. Podařilo se mi zajistit velmi levné bydlení a potřebné zázemí za pouhých 10,-EUR na osobu a den. Jadran má výhodu teplého počasí i teplé vody. Dá se tu v létě jezdit v jen minimálním oblečení v nádherném prostředí. Napište mi, kdo a v jakém počtu osob byste se chtěli pobytu v Chorvatsku zúčastnit. V tabulce soustředění na našich stránkách najdete průběžně aktualizované informace, kdo se na které soustředění chystá, podle toho, co je mi aktuálně známo.

V úterý 15. května 2012 na viděnou!

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

>>

Zápis z tréninku SOS dne 17.4.2012, loděnice YachtClub Štětí, Štětí

21.04.2012 00:07

Ahoj holky a kluci,

na posledním tréninku jsme mezi námi přivítali nového člena našeho družstva, Elišku. Doufám, že se jí bude mezi námi líbit. Program tréninku byl tentokrát jednoduchý: prozkoumat náš labský revír, kde budeme trénovat a také prověřit, zda již všichni mají funkční záchrannou vestu. Na labské plavbě nás doprovodil Martin, který nám ukázal nebezpečná místa, kterým se kvůli podvodním překážkám budeme muset vyhýbat. Já jsem si ověřil, že na trénování máme na Labi v okolí loděnice dostatek prostoru. Na člunu jste se chovali dobře. Zatímco jsme se plavili po Labi, Zbyněk (Bobík), Miky, Honza a Petr nám postavili pojízdný stojan na 8 optíků, který jsme hned po návratu na břeh vyzkoušeli. Moc jim děkujeme. Teď už zbývá je vymyslet stojan nebo věšák na skladování kulatin s navázanými plachtami. Na příštím tréninku, pokud nám bude počasí alespoň trošku přát, zkusíme vůbec poprvé vyplout s optíky.

Co jsme si ověřili:

- máme na Labi spoustu místa k trénování, stačí jen aby nebyl moc velký proud a také potřebujeme trochu stálého větru a můžeme se vydat s optíky na plavbu

- všichni máte vyhovující záchrannou vestu

Na čem jste / jsme se domluvili:

- k dalšímu tréninku se sejdeme opět za týden, tedy v úterý 24.4.2012 v 15:45 (!) v naší loděnici ve Štětí, hned po příchodu se začněte převlékat do oblečení, ve kterém půjdete na vodu. Počítejte s tím, že tentokrát se již můžete celí namočit!

- na trénink si přinesete s sebou sešit / blok na poznámky a psací a kreslicí potřeby, kus lana na uzlování (zopakujte si doma uzle, které jsme se už naučili, zopakujeme si je na tréninku a také se naučíme nějaké další), vyzkoušenou záchrannou vestu, pokud máte, tak suchý oblek nebo neoprén, případně alespoň jakékoliv nepromokavé oblečení nebo oblečení, které snadno nenasákne vodou, ručník, kompletní sadu náhradního oblečení (tedy vše, co byste potřebovali na převléknutí v případě, že byste se vykoupali v Labi) - pokud to počasí dovolí, vyjedeme na Labe v motorovém člunu a postupně si vyzkoušíte svezení v plachetnici. Ještě předtím si něco ukážeme v optíku na suchu, abyste na vodě věděli, co máte dělat.

- dospěláci nám vymyslí a postaví stojan nebo věšák na uskladnění kulatin s navázanými plachtami, abychom pokaždé nemuseli plachty na začátku tréninku navazovat a po tréninku zas balit. Také musíme vymyslet a postavit nástavbu na přívěsný vozík k hromadné přepravě lodí na výjezdní akce mimo naši loděnici.

- je potřeba v loděnici udržovat provozní zásobu benzínu a oleje do motorového člunu, abychom se o tyto nepostradatelné věci nemuseli starat v rámci tréninků

- ve dnech 27.4.-1.5.2012 spolu pojedeme na naše vůbec první výjezdní soustředění do Lipna nad Vltavou, kde strávíme báječné 4 dny teoretické a fyzické přípravy a praktického tréninku na vodě, účast už potvrdilo 9 členů družstva (viz tabulku na naší stránce https://www.jachting-steti.cz/ycsos/). Dohodli jsme se, že budeme spát v tělocvičně Loděnice Lipno (první 2 dny po dobu závodů ještě s několika kamarády z YC CERE Praha) a že si uvaříme svépomocí (iniciativě se meze nekladou). Šéfkuchařem bude Miky Sr. a proto jej prosím, aby připravil návrh celodenního jídelníčku na všechny 4 dny a poslal mi jej e-mailem k další distribuci (každý bude mít možnost se k jídelníčku vyjádřit). Miky by měl také spočítat přibližný rozpočet na jídlo, abychom mu mohli zaplatit co nejdříve zálohy na nákup surovin (nejlépe na příštím tréninku). Rodiče, kteří tam budou s námi, si mohou zařídit ubytování podle vlastních představ (třeba v karavanu nebo v hotelu), nebo mohou spát s dětmi v tělocvičně podobně jako já, ale předpokládám, že všechny děti budou spát pohromadě v tělocvičně. O dopravu materiálu a dětí do Lipna nad Vltavou se podělí rodiče. Na posledním tréninku před soustředěním vybereme od všech účastníků zálohu na nákup surovin pro společné stravování a zálohu na platbu za ubytování (600,-CZK na každého, kdo bude spát v tělocvičně).

Co plánujeme:

- pokud to počasí dovolí, začneme od příštího úterka s praktickým tréninkem na vodě

- první výjezdní soustředění SOS v Lipně nad Vltavou bude ve dnech 27.4.-1.5.2012 (podrobnosti viz výše)

- v srpnu t.r. bychom mohli uspořádat několikadenní soustředění našeho SOS v Igrane v Chorvatsku. Podařilo se mi zajistit velmi levné bydlení a potřebné zázemí za pouhých 10,-EUR na osobu a den. Jadran má výhodu teplého počasí i teplé vody. Dá se tu v létě jezdit v jen minimálním oblečení v nádherném prostředí. Napište mi, kdo a v jakém počtu osob byste se chtěli pobytu v Chorvatsku zúčastnit.

V úterý na viděnou!

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

>>

Zápis z tréninku SOS dne 10.4.2012, plavecký bazén, Mělník

11.04.2012 00:42

Ahoj holky a kluci,

tentokrát jsme se sešli v plaveckém bazénu na Mělníce. Ukázalo se, že ne všichni věděli kdy a kde se máme sejít. Kdybyste ale pečlivě četli moje zápisy v e-mailech, které posílám Vašim rodičům a/nebo na našich stránkách https://www.jachting-steti.cz/ycsos, nemohlo by se stát, že se v loděnici v dohodnutém čase sejdeme jen ve třech. Nakonec jsme to ale zvládli a tak prima trénink v bazénu se povedl skoro podle plánu. Přiznám se, že jste mne všichni velmi pozitivně překvapili. Nejen tím, jak bez vyjímky pěkně plavete, ale vůbec největší radost jsem měl z Vašeho dobrého chování. Je vidět, že když jste zaměstnaní, tak dokážete šlapat jako hodinky. V praxi jsem si ověřil, že umíte plavat nad vodou i pod vodou, na břiše i na zádech, ... a hlavně, že se vody vůbec nebojíte. Od této chvíle už nemám strach kohokoliv z Vás vzít na vodu. Pravda, záchrana tonoucího se nám zatím vůbec nedařila, ale počítám s tím, že spolu nejsme v bazénu naposledy, takže Vás to jistě zvládnu naučit. Tak, jak se venku otepluje, blíží se netrpělivě očekávaná chvíle, kdy konečně vyplujeme. Už na příští trénink počítám s plavbou po Labi na mototovém člunu, abychom si zblízka obhlédli náš tréninkový revír. Pokud bude foukat příznivý vítr, doprovodí nás Verča už na plachetnici. Kdo z Vás chce na vodu (nepřekvapí mne, když budete chtít všichni :-), musí mít na sobě bezpodmínečně záchrannou vestu a v tašce na břehu kompletní sadu náhradního oblečení (co kdyby ... ;-). Tréninky budou nyní již mnohem zábavnější.      

Co jste mi předvedli:

- nebojíte se vody

- umíte plavat nad vodou i pod vodou, uplavete přinejmenším 150 m

- umíte poslouchat trenéra

- dokážete fungovat jako tým

Na čem jste / jsme se domluvili:

- k dalšímu tréninku se sejdete za týden, tedy v úterý 17.4.2012 v 15:45 (!) v naší loděnici ve Štětí, hned po příchodu se začněte převlékat do oblečení, ve kterém pojedete na člunu

- na trénink si přinesete s sebou sešit / blok na poznámky a psací a kreslicí potřeby, kus lana na uzlování (zopakujte si doma uzle, které jsme se už naučili, zopakujeme si je na tréninku a také se naučíme nějaké další), záchrannou vestu odpovídající Vaší velikosti, pokud možno nepromokavé oblečení nebo oblečení, které snadno nenasákne vodou, ručník, kompletní sadu náhradního oblečení (tedy vše, co byste potřebovali na převléknutí v případě, že byste se, zatím asi jen nechtěně, vykoupali v Labi) - pokud to počasí dovolí, vyjedeme na Labe v motorovém člunu a prozkoumáme místa, kde budete zanedlouho provádět své první pokusy v plachtění 

- dospěláci nám vymyslí a postaví regál na uskladnění lodí a plachet v hangáru a vymyslí a postaví nástavbu na vozík k hromadné přepravě lodí na výjezdní akce mimo naši loděnici

- je potřeba koupit benzín a event. i olej do motorovéhu člunu (o to žádám někoho z rodičů a přátel našeho SOS, neb já přijediu na trénink z práce zas až na poslední chvíli a už nestihnu jet pro benzín)

- ve dnech 27.4.-1.5.2012 spolu pojedeme na naše vůbec první výjezdní soustředění do Lipna nad Vltavou, kde strávíme báječné 4 dny teoretické a fyzické přípravy a praktického tréninku na vodě, účast už potvrdilo 9 členů družstva (viz tabulku na naší stránce https://www.jachting-steti.cz/ycsos/). Dohodli jsme se, že budeme spát v tělocvičně Loděnice Lipno (první 2 dny po dobu závodů ještě s několika kamarády z CERE Praha) a že si uvaříme svépomocí (iniciativě se meze nekladou). Rodiče, kteří tam budou s námi, si mohou zařídit ubytování podle vlastních představ (třeba v karavanu nebo v hotelu), nebo mohou spát s dětmi v tělocvičně podobně jako já, ale předpokládám, že všechny děti budou spát pohromadě v tělocvičně. O dopravu materiálu a dětí do Lipna nad Vltavou se podělí rodiče. Na posledním tréninku před soustředěním vybereme od všech účastníků zálohu na nákup surovin pro společné stravování (prosím kuchaře o upřesnění, kolik asi tak projíme) a zálohu na platbu za ubytování.     

Co plánujeme:

- pokud to počasí dovolí, začneme cca od druhé poloviny dubna s praktickým tréninkem na vodě (do té doby musí mít všichni bezpodmínečně alespoň záchrannou vestu, suchý oblek bude velkou výhodou! – napište mi na zivny@neurocentrum.cz, jak jste s pořízením tohoto vybavení pokročili)

- první výjezdní soustředění SOS v Lipně nad Vltavou bude ve dnech 27.4.-1.5.2012 (podrobnosti budu postupně upřesňovat – viz výše)

- v srpnu t.r. bychom mohli uspořádat několikadenní soustředění našeho SOS v Chorvatsku. Pokud budete mít zájem, zkusím zajistit velmi levné bydlení a potřebné zázemí. Jadran má výhodu teplého počasí i teplé vody. Dá se tu v létě jezdit v jen minimálním oblečení v nádherném prostředí. Napište mi své názory, ať vím, zda se mám o něco takového snažit.  

Tak příště ...

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

>>

Zápis z tréninku SOS dne 3.4.2012, loděnice YachtClub Štětí, Štětí

03.04.2012 23:54

Ahoj holky a kluci,

úterní trénink SOS jste měli s Renatou. Početně byla Vaše sestava slabší, protože Verča zrovna trénuje a závodí v Izraeli a Adam s Tiborem zatím ještě nemohou docházet na všechny tréninky kvůli jiným aktivitám. Petr Luňák nás asi opustí, i když dveře k nám mu určitě nezavřeme a budeme mu ještě nějakou dobu posílat naše zprávy,  kdyby si to přeci jen ještě rozmyslel. Znovu připomínám, opakujte si názvosloví optíka. Brzy Vás začnu, zlehka, učit některé pojmy už i v angličtině, protože vím, že se Vám to bude později moc hodit. Na posledním tréninku jste zjistili, na co je pro Vás dobrý ambulanční uzel. Opakujte si všechny uzly, co jsme se zatím naučili, abyste je byli schopní zavázat i po slepu. Ostaně, na některém z dalších tréninků si to zkusíme. Vím, že se už nemůžete dočkat až vyplujeme na vodu, ale na to potřebujeme přeci jen trochu teplejší počasí. Myslím, že se ale už brzy dočkáte. I já se těším, jak se budete koupat, před tím bych Vás ale všechny rád viděl v bazénu, abych si byl jistý, že mne na vodě (nebo ve vodě) z Vaší strany nic nepřekvapí.

Co jste se naučili:

- sestavit loď Optimist včetně příslušenství

- navázat plachtu na kulatiny

- co je to vyvažování a k čemu slouží vyvažovací poruhy (prakticky)

Co bylo za novinku:

-  horké párky po tréninku (ha ha, docela se to rýmuje; škoda, že jsem tam nebyl s Vámi, doufám, že z toho uděláme dobrou tradici, a i já si někdy příště pochutnám s Vámi)

Na čem jste / jsme se domluvili:

- k dalšímu tréninku se sejdete za týden, tedy v úterý 10.4.2012 od 16:00 do 18:00, trénink povedu já a velmi pravděpodobně ho tentokrát uspořádáme v bazénu v Mělníce (podrobnosti dám ještě vědět, ale navrhuji sejít se v loděnici ve Štětí v 15:30 a společně se auty přesunout do Mělníka (já tam totiž k bazénu sám netrefím a také ne každý má odvoz, takže se do aut nějak posládáme)

- na trénink si přinesete s sebou sešit / blok na poznámky a psací a kreslicí potřeby a samozřejmě plavky, sprchový gel nebo mýdlo a ručník (kdo neumí plavat, tak si vezme nafukovací rukávky nebo kruh … to je vtip, doufám, že plavat už umíte všichi, ale pokud má někdo s plaváním přeci jen nějaký problém, něco s tím provedeme, takže přijďte i tak – lepší vědět, než nevědět)

- všichni budete mít záchrannou vestu nejpozději ve chvíli, kdy se vydáme na vodu, kdo ji mít nebude (a ani nebude mít jistotu, kde si ji půjčí), neopustí bezpečí břehu! (nějaké vesty jsou v klubu, ale je potřeba dopředu vědět, zda se pro Vás hodí)

- dospěláci nám vymyslí a postaví regál na uskladnění lodí a plachet v hangáru a vymyslí a postaví nástavbu na vozík k hromadné přepravě lodí na výjezdní akce mimo naši loděnici

- ve dnech 27.4.-1.5.2012 spolu pojedeme na naše vůbec první výjezdní soustředění do Lipna nad Vltavou, kde strávíme báječné 4 dny teoretické a fyzické přípravy a praktického tréninku na vodě, účast už potvrdilo 9 členů družstva (viz tabulku na naší stránce https://www.jachting-steti.cz/ycsos/)   

Co plánujeme:

- pokud to počasí dovolí, začneme cca od poloviny dubna s praktickým tréninkem na vodě (do té doby musí mít všichni bezpodmínečně alespoň záchrannou vestu, suchý oblek bude velkou výhodou! – napište mi na zivny@neurocentrum.cz, jak jste s pořízením tohoto vybavení pokročili)

- první výjezdní soustředění SOS v Lipně nad Vltavou bude ve dnech 27.4.-1.5.2012 (podrobnosti budu postupně upřesňovat – viz též samostatný email, který jsem už rozesílal)

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

>>

Zápis z tréninku SOS dne 27.3.2012, loděnice YachtClub Štětí, Štětí

28.03.2012 22:19

Ahoj holky a kluci,

společně jsme absolvovali druhý řádný trénink SOS. Tentokrát se Vás sešla celá desítka, a byl na Vás moc prima pohled. Ani dnes nebudu šetřit chválou, i když i nějací „zlobílci“ se našli. Pokud se budete učit tak rychle, jako nyní na začátku, budeme dělat velké pokroky.Základní názvosloví optíka už asi nikomu z Vás nedělá problémy, ale opakování je matka moudrosti, a tak Vám všem doporučuji si je před dalším trénikem ještě projít podle obrázku s popisky, který každý z Vás dostal. To samé platí i pro uzly. Ty, které jsme se naučili, je potřeba doma ještě procvičit tak, abyste o nich už vůbec nemuseli přemýšlet. Na příštím tréninku je budete potřebovat. Chvíle, kdy se spolu vydáme na vodu se blíží, a potom už budeme mít úplně jiné starosti (a radosti).

Co jsme se naučili:

- další části lodi Optimist

- poznat, zavázat a rozvázat ambulanční uzel a dračí smyčku

Co jsme udělali:

-  vyklidili a uklidili jsme si kout v hangáru a zaparkovali v něm první část našeho lodního parku

Na čem jsme se domluvili:

- k dalšímu tréninku se sejdete za týden, tedy v úterý 3.4.2012 od 16:00 do 18:00, trénink povede místo mne Renata a na programu bude sestavení optíka a hlavně navazování plachty na kulatiny

- na trénink si přinesete s sebou sešit / blok na poznámky a psací a kreslicí potřeby, asi metr dlouhý kus lana (na uzlování), pracovní oblečení (na špinavou práci v loděnici – dáte do kupy a lesku dřevěného optíka a umyjete laminátové lodě)

- ještě než se vydáme na Labe, sejdeme se k jednomu tréninku v bazénu (detaily včas upřesníme), abych viděl, co dokážete ve vodě a abychom si také ukázali základy záchrany tonoucího ve vodě

- dospěláci nám vymyslí a postaví regál na uskladnění lodí a plachet v hangáru a vymyslí a postaví nástavbu na vozík k hromadné přepravě lodí na výjezdní akce mimo naši loděnici

- ve dnech 27.4.-1.5.2012 spolu pojedeme na naše vůbec první výjezdní soustředění do Lipna nad Vltavou, kde strávíme báječné 4 dny teoretické a fyzické přípravy a praktického tréninku na vodě  

Co plánujeme:

- pokud to počasí dovolí, začneme cca od poloviny dubna s praktickým tréninkem na vodě (do té doby musí mít všichni bezpodmínečně alespoň záchrannou vestu, suchý oblek bude velkou výhodou!)

- první výjezdní soustředění SOS v Lipně nad Vltavou bude ve dnech 27.4.-1.5.2012 (podrobnosti budu postupně upřesňovat)

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

>>

Zahajovací setkání YCSOS

12.03.2012 15:20

V sobotu 10.3.2012 odpoledne se v klubovně YachtClubu ve Štětí konala první schůzka YCSOS (YachtClub Štětí Optimist Squad, krátce jen SOS), a, světe div se, sešlo se tu hned 10 (slovy deset) nových optimistických nadějí. Děti se budou učit plachtit na lodích třídy Optimist, na kterých závodí na celém světe více než 150.000 dětí do 15 let. Připomínám všem členům juniorského družstva, že další, tentokrát již řádná, schůzka se bude konat na stejném místě v úterý 20.3.2012 v 16:00.

Těším se na Vás

Boris, trenér

+420 603 740 167, zivny@neurocentrum.cz

P.S. Naši facebookovou stránku najdete na adrese https://www.facebook.com/ycsos.

>>
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6

Vyhledávání

© 2008-2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode